Zaměstnávání cizinců na území České republiky

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788075542694
Značka: ANAG

Titul je skladem u nakladatele. Expedujeme do dvou pracovních dnů po dodání na náš sklad.

Dostupnost: Na vyžádání
399 Kč
279 Kč
399 Kč
279 Kč
Anotace

Druhé vydání této publikace komplexně popisuje právní úpravu zaměstnávání cizinců v ČR, a to především s ohledem na administrativní překážky výkonu jejich práce a pobytu na území ČR, včetně daňových otázek a problematiky odvodů na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění.

Zaměstnáváte občany EU, nebo cizince z tzv. třetích zemí? Máme řešení přesně pro vás!
Publikace se věnuje zaměstnávání občanů EU, EHP či Švýcarska a jejich rodinných příslušníků a cizinců, kteří jsou občané z tzv. třetích států. U cizinců ze třetích států publikace vysvětluje veškeré zákonem umožněné postupy vedoucí k získání oprávnění k pobytu a výkonu práce na území ČR a případná další alternativní řešení vztahující se ke specifickým skupinám cizinců. Největší důraz je kladen na zaměstnanecké a modré karty, včetně postupů při vysílání zaměstnanců do ČR, a nově zavedená mimořádná pracovní víza.

Podrobně řešena problematika sociálních a zdravotních předpisů
Publikace se také věnuje pravidlům pro určení příslušnosti k předpisům sociálního a zdravotního pojištění podle dvoustranných smluv o sociálním zabezpečení, které ČR uzavřela s třetími státy. Podrobně vysvětluje postup při registraci zaměstnance z EU či ze třetích zemí u českých zdravotních pojišťoven, pracovišť okresní správy sociálního zabezpečení a další povinnosti zaměstnavatelů.

Daňové aspekty zaměstnávání cizinců
Poslední kapitola poskytuje přehled o základních českých daňových aspektech situace, kdy cizinec jak z EU, tak ze třetích států vykonává zaměstnání v ČR, a to jak z pohledu zaměstnance samotného, tak z pohledu souvisejících procesněprávních povinností na straně jeho zaměstnavatele. Kniha rovněž zohledňuje změny příslušné daňové legislativy, pokud jde o stanovení „superhrubého“ základu daně z příjmů zaměstnanců, kteří podléhají povinnému zahraničnímu pojistnému systému v jiných státech EU, EHS nebo ve Švýcarsku.

Nebojte se zaměstnávání cizinců, s touto knihou to zvládnete bez problémů
Celá publikace je doplněna o praktické modelové příklady, které jsou zaměřeny především na časté otázky z praxe.

Informace o sortimentu
Druh sortimentu Kniha
Autor Mgr. Matěj Daněk, Ing. Jaroslava Fojtíková Ph.D., Magdaléna Vyškovská
Značka ANAG
V prodeji od 11.08.2020
Rok vydání 2020
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 15.0 x 20.8 x 2.5 cm
Hmotnost 0.50 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 456
Edice práce, mzdy, pojištění
ISBN 978-80-7554-269-4
EAN 9788075542694
Interní kód 0333596
Produktový manažer Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@knihcentrum.cz)